انواع درب اتوماتیک سکشنال زیر سقفی کلاسیک و استاندارد

انواع مدل های درب کرکره ای اتوماتیک سکشنال استاندارد و کلاسیک

انواع مدل های درب سکشنال از نظر فنر بندی عبارتند از :

  1. درب کرکره ای اتوماتیک سکشنال کلاسیک
  2. درب کرکره ای اتوماتیک سکشنال استاندارد

1. درب اتوماتیک سکشنال زیر سقفی کلاسیک

پرمصرف ترین مدل از درب اتوماتیک سکشنال همین مدل کلاسیک می باشد. حداکثر ابعاد در این مدل  درب دارای 5 متر عرض و 310 سانتیمتر ارتفاع می باشد. در این مدل ، سیستم تعادلی درب توسط فنر های پیچشی که در بالای درب قرار دارند ، تامین می شوند .
درب اتوماتیک سکشنال زیر سقفی کلاسیک افرا صنعت

ویژگی و خصوصیت استفاده از درب های سکشنال کلاسیک زیر سقفی

وقتی دو قسمت شفت و فنر در قسمت بالای درب در یک امتداد قرار گیرند کابل های کششی قادر خواهند بود تا سیستم تعادلی را برقرار سازند هر فنر پیچشی دارای یک قطعه ی ویژه می باشد که اصطلاحا آنرا ترمز شکست می نامند .اگر به هر دلیلی فنر ها بشکنند این ترمزها به صورت مکانیکی وارد عمل شده و با قفل نمودن شفت از سقوط درب به پایین جلوگیری می نمایند و لازم به ذکر است که این سیستم به صورت استاندارد روی سیستم نصب می باشد و هیچ گونه هزینه اضافی را برای مشتری در بر نخواهد داشت .
لولا های میانی بکار رفته در این درب ها به دلیل طراحی خاص و جنس از استحکام بسیار بالایی بر خوردار هستند که به خوبی پنل ها را به یکدیگر متصل می نمایند . جنس این لولا ها از فولاد آلیاژی ضد زنگ ( stainless steel ) می باشد که مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی از خود نشان می دهند .
غلطک های کناری متصل به درب ها علاوه بر کاهش اصطکاک ، به دلیل قابلیت تنظیم خودکار به خوبی عیوب ناشی از نصب های نه چندان دقیق را بر طرف نموده و با حرکت مناسب سبب می شوند تا درب را در مسیر صحیح خود نگه دارند همچنین با ایجاد فشار مناسب به لاستیک های بیرونی سبب بهترین حالت در عایقبندی صدا و حرارت می شوند .این غلطک ها نیز از مواد بسیار عالی با مقاومت خوب در برابر خوردگی و سایش ( فولاد ضد زنگ و آلومینیوم ) ساخته شده اند که از طول عمر بالایی برخوردار هستند .
اطراف این درب ها توسط یک لاستیک پلیمری عایق بندی شده است ، که این امر سبب کاهش مصرف انرژی می گردد.

2. درب اتوماتیک سکشنال زیر سقفی استاندارد

حداکثر ابعاد در این مدل  درب دارای 350 سانتیمتر عرض و 310 سانتیمتر ارتفاع می باشد. از ویژگی های خاص این مدل ، استفاده از فنر های کششی می باشد که به بهترین نحوه سیستم تعادلی را برقرار می کنند و سبب نرمی بسیار بالا در باز و بست درب می شوند .
در این مدل فنر های کششی در پایین هر دو ریل های عمودی کناری  قرار می گیرند فنر  استفاده از این مدل به دلیل شکل اتصالات ساده و کاربردی زمان نصب درب را کاهش می دهد بنابراین زمان لازم جهت نصب از شروع تا تحویل ریموت به مشتری ، تنها بین 2.5 تا 3 ساعت می باشد .این مدل درب را تقریبا در تمامی محل ها می توان نصب نمود ،  چرا که تنها نیاز به 10 میلیمتر فضای بالای درب است.

ویژگی و خصوصیت استفاده از درب های سکشنال استاندارد زیر سقفی

به دلیل استفاده از خاصیت فنر در فنر این مدل نیز از امنیت بالایی در زمان شکستن فنر ها برخوردار است به طوری که در زمان شکستن یکی از فنر ها ، فنر دیگر به خوبی جایگزین شده و از سقوط درب جلوگیری می کند .
در این مدل نیز غلطک های کناری با ویژگی های یاد شده در قسمت مدل کلاسیک به خوبی محیط را در برابر صدا، حرارت و همچنین شرایط آب و هوایی سخت  عایق بندی می کنند. از آن جایی که فنر های کششی در زمان حرکت درب ، باز و بسته می شوند به خوبی می توانند سیستم تعادلی را بدون هیچ گونه تنظیم خاصی توسط افراد متخصص ، ایجاد نمایند بنابراین ، این کار به زمان و هزینه زیاد نیاز نداشته بسیار مقرون به صرفه خواهد بود .
شکل لاستیک انتهایی درب بر جذابیت و کارآیی آن افزوده است و با قرار گیری صحیح بر روی کف مانع از ورود آب و غیره به محیط پارکینگ می شود.
روی ادامه مطلب کلیک نمایید ...