بازدید از محل انجام پروژه دوربین مداربسته

طریقه کارشناسی و تشخیص مکان نصب دوربین و دی وی آر در یک پروژه دوربین مدار بسته

انجام یک ارزیابی از مکان شامل چه پارامترهایی است ؟

  • به چه تعداد دوربین نیاز خواهید داشت؟
  • نیازهای هر یک از دوربین ها چه هستند؟
  • نیازهای آتی سیستم شما چه هستند؟
  • دستگاه ضبط شما در کجا قرار خواهد گرفت؟
  • چقدر کابل کشی نیاز دارید؟
هنگامی که شما پاسخ این سوالات اساسی را بدهید انتخاب اجزای سیستم شما ساده خواهد بود. اگر شما نیاز به کمک در طراحی سیستم خودتان دارید، پاسخ دادن به پرسش های بالا می تواند مشاور شما در انتخاب سیستم امنیتی مناسب برای نیازهای شما باشد. پس از کجا شروع کنیم؟ با یک طرح شماتیک کلی از مکان یا منطقه floorplan  شروع کنید، مهم ترین چیز این است که شما برای شناسایی تمام موانع ممکن و منابع نور که در انتخاب مکان مناسب برای هر دوربین و انتخاب قابلیت های دوربین تاثیر خواهد داشت اقدام کنید.

چه تعداد دوربین نیاز خواهید داشت؟

طریقه انتخاب و تعداد دوربین مدار بسته
شناسایی مناطقی را که می خواهید با دوربین های مدار بسته امنیتی خود تماشا کنید و اینکه چه سطح پوشش کافی است؟ به طور کلی، شما می خواهید تمام فعالیت های رخ داده در محل را ثبت کنید، عبور و مرور ها به مکان مورد نظر را تحت نظارت قرار دهید.
ثبت فعالیت های دوربین های مدار بسته فعالیت های مجرمانه را در ناحیه مورد نظر پوشش می دهند به طوری که آنها می توانند شواهد با ارزشی ارائه دهد، از جمله: اعمال مجرمانه صورت گرفته، مسیر حرکت مجرم، اشیاءی را که توسط مجرم لمس شده (برای بازیابی اثر انگشت)، همدستان و شاهدین. در بسیاری از موارد مانند: خانه ها و کسب و کارهای کوچک، می توانید اکثر این جزئیات مهم را تنها با چهار دوربین که در مکان های  استراتژیک این تاسیسات قرار می گیرند پوشش دهید.
ارائه شناسایی مثبت برای رسیدن به امکان تشخیص مردم یا وسایل نقلیه، شما ابتدا باید نقاط ورودی کار خود را و راه های عبور را مشخص کنید. نقاط قابل عبور خانه، کسب و کار و یا املاک شما نقاطی است که از طریق آنها امکان ورود به محل وجود دارد، از جمله درها، پنجره ها، دروازه ورودی پارکینگ ها. دوربین های اختصاص داده شده به این نقاط  به شما در ارائه اسناد به مقامات مربوطه کمک خواهند کرد.

نیازهای هر یک از دوربین ها چه هستند؟

حال که شما تعداد و محل دوربین های خود را شناسایی کرده اید، اکنون زمان تعریف الزامات هر یک از دوربین ها ست. سوالاتی که باید به آنها پاسخ داده شوند از قرار زیر است :
آیا محل قرارگیری دوربین ها در فضای سرپوشیده است یا روباز؟
دوربین های داخلی معمولا ارزان تر از دوربین های مخصوص فضای باز هستند، در حالی که دوربین های فضای باز معمولا برای مقاومت در برابر آب و هوای سخت و اعمال خرابکاری (مانند: ضربه) طراحی شده است. بسیاری از دوربین های مداربسته امروزه در هر دو محیط داخلی و بیرونی کار می کنند و برای مقاومت در برابر آب و هوا و خرابکاری طراحی شده اند.

چه میزان میدان دید  (FOV) مورد نظر است؟ field of view

انتحاب لنز مناسب برای دوربین مداربسته
دوربین های اختصاص داده شده جهت شناسایی نیاز به تمرکز تنها در نقاط اصلی ورودی دارند. پس برای دوربین هایی که دور از نقاط اصلی ورودی قرار می گیرند، قابلیت تله بیشتر نیاز خواهد بود. دوربین هایی که جهت ارائه یک دید کلی از فعالیت ها اختصاص می یابند به طور معمول نیاز به جزئیات کمتر، اما میدان دید گسترده تری دارند. در این مرحله، تعیین سطح جزئیات مورد نظر و اندازه گیری میدان دید مورد نیاز، موقعیت هر یک از دوربین ها را مشخص خواهد کرد.
نکته : پوشش مناطق مربوط به کارکنان خود را فراموش نکنید! این ثابت شده است که 47 درصد از سرقت ها از طرف کارکنان صورت گرفته است و نیز 14 درصد سرقت ها هم مربوط به مدیران مجموعه ها بوده است. (این تحقیق مربوط به ایالات متحده امریکا می باشد) استراتژی خوب این است که با قرار دادن دوربین هایی در چنین نقاطی هم از وقوع چنین جرائمی توسط کارکنان جلوگیری کرده باشید و هم از طریق چنین نظارتی بهره وری کارکنان را افزایش دهید، که این موضوع بسیار به رونق کسب و کار شما کمک خواهد کرد. برای اجرای چنین پروژه هایی نیاز به بررسی دقیق و تخصصی خواهید داشت . 

شرایط روشنایی مکان هر یک از دوربین ها چه هستند؟

روش مناسب برای دانستن اینکه چه مقدار روشنایی برای دوربین لازم دارید استفاده از چشمهایتان برای دیدن مکان مورد نظر است. اگر نور به اندازه کافی برای دیدن جزئیات فردی که نمی شناسید وجود ندارد، پس تقریبا می توان مطمئن بود که دوربین شما به نور اضافی نیز نیاز خواهد داشت. شما به احتمال زیاد به یک دوربین مجهز به روشنایی با مادون قرمز (IR) نیاز خواهید داشت تا به روشنایی تصاویر جهت شناسایی بهتر مظنون کمک کند بدون اینکه او متوجه باشد که تحت نظارت است. دوربین های واید داینامیک گستره پویایی  Wide dynamic cameras از پردازشگر های پیشرفته دیجیتال استفاده می کنند که دو عکس با نوردهی های متفاوت می گیرد و سپس ترکیبی از آنها را در یک تصویر با اصلاح نوری در نقاط آن ارائه می دهد نتیجه آن تصاویری با  بهره روشنایی مناسب خواهد بود. فراموش نکنید که تمام شرایط نوری را در نظر داشته باشید. آیا شما در مکانی که در آن نور ممکن است خاموش شود قرار دارید؟ آیا دوربین شما در فضای باز قرار دارد که نظارت در طول شب نیز نیاز می باشد؟ مکان هایی با نور پشت زمینه شدید نیاز به دوربین هایی دارد که توانایی تصویر برداری واضح در این شرایط را داشته باشند، نام دوربین ها wide dynamic range cameras می باشد. باز هم، توجه داشته باشید که این مورد را در انتخاب نوع دوربین خود حتماً لحاظ کنید. در نهایت ، آیا شما نیازهای زیبا شناختی را رعایت می کنید؟؟
ظاهر مناسب و احساس اینکه دوربین های شما به حفظ شرایط ظاهری مکان کمک کرده اند بسیار مهم است. حفظ زیبایی می تواند در اماکن مسکونی بسیار مهم باشد، یا در صورتی که قرارداد پروژه شما شامل دستورالعمل های سختگیرانه در مورد حفظ ظاهر مکان باشد. موزه ها یا رستوران ها اغلب دوربین های مدار بسته خود را به صورت مخفی نصب می کنند تا مشتریان از اینکه در حال تماشا هستند احساس ناراحت کننده ای نداشته باشند. در حالی که دیگران از نشان دادن و بارز نمودن دوربین ها به هدف نیروی بازدارنده از ارتکاب جرم استفاده می کنند مانند فروشگاه ها - نیازهای بالقوه آینده سیستم شما چه خواهند بود؟ قبل از تصمیم گیری در مورد ضبط خود، ما به شدت توصیه می کنیم که نیازهای بالقوه آینده سیستم خود را در نظر بگیرید. به طور خاص، این احتمال وجود دارد که شما بخواهید برای پوشش امنیتی بیشتر دوربین های دیگری در آینده به سیستم اضافه نمائید؟
دستگاه ضبط ویدئویی دیجیتال (DVR) شما گسترش سیستم را در آینده محدود یا امکان پذیر خواهد کرد، به دلیل اینکه ظرفیت اتصال دوربین ها به آن بصورت ثابت تعریف شده است که 4، 8 یا 16 دوربین می باشد. حتی اگر شما احساس نمی کنید که به دوربین های اضافی نیاز خواهید داشت، توصیه می کنیم که شما دستگاهی انتخاب کنید که کانال های یدکی برای گسترش داشته باشد. برنامه ریزی درست می تواند پول و زمان شما را در دراز مدت حفظ کند.

محل نصب دستگاه ضبط ( دی وی آر ) شما کجا خواهد بود ؟

محل نصب دستگاه ضبط ( دی وی آر )
در طول فرایند خرید، سایر نیازهای دستگاه ضبط خود، از جمله امکانات و ویژگی های مورد نظر و اندازه هارد دیسک را انتخاب خواهید کرد. اما در ابتدا، شما باید به این سوال که " محل نصب دستگاه ضبط شما کجا خواهد بود ؟ باید پاسخ دهید دستگاه ضبط باید در محلی قرار گیرد که نه تنها امن باشد، بلکه جایی باشد که بتوان آن را به راحتی به پریز برق و اینترنت متصل نمود. بعد از آن که شما این مکان را تعیین نمودید، قادر خواهید بود که طول کابل های ویدئویی مورد نیاز برای اتصال دوربین ها به دستگاه ضبط را محاسبه کنید. 

چه مقدار کابل کشی نیاز خواهد بود؟

کابل تصویر و برق دوربین مدار بسته
هدف نهایی از ارزیابی مکان این است که تعیین کنیم چگونه می توان برق را به دوربین و سیگنال های ویدئویی را از دوربین های خود به دستگاه ضبط انتقال داد.
برق رسانی به دوربین ها برای بسیاری از پروژه های اجرایی، تأمین تغذیه دوربین در نزدیکی دستگاه ضبط به شدت توصیه می شود. 
این کار آسان تر است چرا که تأمین برق اضطراری در کلیه تجهیزات از یک مکان امکان پذیر خواهد بود. به خاطر داشته باشید، در صورت فاصله زیاد بین دوربین و منبع تغذیه بدلیل افت طبیعی ولتاژ در طول مسیر انتقال از کابل برق ضخیم تر استفاده نمائید.. با این حال، برای اکثر پروژه ها زیر 50 متر می شود از کابل های استاندارد معمولی استفاده نمود 2*1.5 گرفتن سیگنال های ویدئویی از دوربین به دستگاه ضبط اگر شما از توصیه های ما پیروی می کنید، طول کابل ویدیو شما همان طول کابل برق مورد نیاز برای هر دوربین خواهد بود. اصول همان است که در مورد کابل های برق گفته شد، با یک تفاوت: تداخل امواج. به منظور اطمینان بخشیدن به داشتن سیگنال ویدیویی پاک، شما همیشه باید از کابل با کیفیت بالا که مقاوم در برابر ورود سیگنال های ناخواسته از خطوط برق ولتاژ قوی موجود در آن مکان، لوازم برقی، رادیوها، و غیره استفاده کنید هنگامی که شما پاسخ این سوال در مورد دوربین ها، دستگاه ضبط و کابل کشی را بدهید، ارزیابی مکان شما انجام می شود. شما هم اکنون آماده شروع انتخاب اجزایی که یک سیستم امنیتی تصویری کامل را تشکیل می دهند برای کاربرد خاص مورد نظرخود هستید.