طریقه نصب تراول کابل آسانسور - تراول کابل چیست ؟

تراول کابل OS یا تراولینگ کابل Travel Cable آسانسور و نصب آن از تابلو به رویزیون

وظیفه تراول کابل آسانسور چیست ؟ محاسبه متراژ تراول کابل چگونه است ؟

تراول کابل نوعی کابل تخت است که ارتباط دهنده بین تابلوی فرمان آسانسور و کابین می باشد. همانطور که از نامش پیداست این کابل همواره در حال حرکت می باشد و از این رو باید از جنسی مرغوب و مستحکم و با انعطاف پذیری بالا ساخته شود.
تراول کابل آسانسور افرا صنعت

طریقه محاسبه طول تراول کابل در آسانسور

برای بدست آوردن طول تراول کابل می توانید از رابطه زیر استفاده نمایید. در صورت بدست آوردن عدد اعشاری از بالا رند نمایید.

طول تراول کابل = (تعداد توقف*3.2)+11

طریقه محاسبه طول تراول کابل در آسانسور افرا صنعت

تروال کابل در واقع شامل چندین رشته سیم برق می باشد که ترمینال های تابلوی فرمان را به جعبه رویزیون روی کابین ارتباط می دهد .
کابلی که از یک سو به تابلو فرمان و از طرف دیگر به زیر کابین متصل است و دایم با آسانسور به بالا و پایین رفته و وظیفه ارتباط بین کابین و مدار کنترل را دارد. کمتر شدن این کابل در طراحی باعث صرفه جویی در هزینه نصب میشود ولی به این نکته باید توجه کرد که کمتر شدن از ۱۲ رشته باعث سبکی کابل و در نتیجه گره خوردن آن میشود. این کابل به تعداد ۴-۸-۱۲-۱۶-۲۰و ۲۴ رشته در بازار موجود است. درون آن رشته ای از نخ نایلونی بسیار محکم وجود دارد که باعث استقامت کابل و طول عمر آن میشود. معروف ترین مارک تراول کابل آسانسور برند دت وایلر سوییس میباشد.
وظیفه اصلی تراول کابل انتقال دستور عملکرد آسانسور بین اجزاء آن را برعهده دارد. که از بهترین مارک های تراول کابل رایج در ایران می توان از دت وایلر سویس و سانکای ترکیه نام برد .
جریان انتقال اطلاعات از تابلو به کابین از طریق تراول کابل یا کابل os برقرار می گردد. این کابل به صورت معلق در چاهک می باشد. معمولا در یک ساختمان 6 طبقه 48 رشته از این کابل استفاده می شود.

طریقه جدا کردن سیم ها تراول کابل بطوریکه پوسته آن خراب نشود

ابزار خاصی برای جدا کردن تراول کابل وجود ندارد ، فقط با کاتر تا جایی که می خواهید جدا کنید بطوریکه یک برش سطحی روی روکش انداخته بدون اینکه به سیم های داخلی برسد سپس نخ های داخل تراول کابل را تا محل برش بکشید.

بهترین تراول کابل های موجود در بازار ایران عبارتند از :

  1. تراول کابل دت وایلر سوئیس ( سوییس ) DATWYLER
  2. تراول کابل سانکای ترکیه
  3. تراول کابل رد کاوی ایتالیا
بهترین تراول کابل های موجود در بازار ایران افراصنعت

روی ادامه مطلب کلیک نمایید ...