لوازم داخل جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

قطعات و لوازم داخلی پکیج جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

زمانیکه شما کارتن جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی را باز می کنید یک سری لوازم و متعلقات در آن خواهید دید که بعنوان موارد اصلی پکیج جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی به حساب می آید.
یک سری موارد دیگر مانند قفل مگنت ، باطری بک آپ و کلید سلکتوری بعنوان متعلقات جانبی محسوب می گردد که در صورت نیاز و به سفارش مشتری نصب می گردد.
جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

موارد مختلف قطعات داخلی جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی به شرح زیر می باشد :

  1. دو لنگه جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی
  2. یک جفت چشمی مادون قرمز
  3. فلاشر چشمک زن و آنتن برد بالا
  4. دو عدد ریموت هم فرکانس با دستگاه مرکزی
  5. دستگاه مرکزی آنالوگ یا دیجیتال
  6. پایه ها و متعلقات ( براکت ها ) ابتدا و انتهای جک ها
  7. خلاص کن مکانیکی جهت استفاده در مواقع قطع برق

دستگاه مرکزی جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

جعبه ای است که نقش تابلوی فرمان را دارد و فرمان لازم برای باز و بسته کردن درب را از طریق بازو های متحرک متصل به آن می دهد . سیستم فرمان رادیویی که کاربر از طریق ریموت کنترل ارسال می کند در قسمت گیرنده رادیویی خود دریافت و فرمان لازم را به موتورهای الکتریکی می دهد و درب ها شروع به بازشدن می کند .
دستگاه مرکزی رسیور جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

چشمی ها یا همان چراغ های مادون قرمز در سیستم جک درب های برقی اتوماتیک پارکینگی

یک جفت چشمی در جلوی درب در ارتفاع 60 سانتیمتر از زمین نصب می گردد و یک ارتباط مادون قرمز جلوی درب ایجاد خواهد شد که با قطع این ارتباط به هر دلیلی فرمان توقف یا باز شدن درب را صادر می کند .
چشمی ها شامل فرستنده و گیرنده مادون قرمزی هستند که به ترتیب با حروف TX ( تی ایکس) و RX  (آر ایکس) مشخص می شوند برای اطمینان از عدم وجود شخص یا وسیله ی نقلیه در هنگام بستن درب استفاده می شود.
چشم فتوسلی جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

فلاشر در سیستم جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

یک لامپ چشمک زن نارنجی است که بر روی درب اتوماتیک نصب می شود تا عابرین را از وضعیت فعلی درب آگاه سازد . بطوریکه وقتی درب در حال باز شدن است بصورت ممتد چشمک می زند و در بعضی مدلها بصورت ثابت روشن می ماند و بعد از بسته شدن درب خاموش می شود .
فلاشر جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

ریموت کنترل در سیستم جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

ریموت کنترل به معنی کنترل از راه دور بوده و در سیستم درب اتوماتیک با استفاده از ریموت کنترل می توان درب اتوماتیک را از راه دور باز یا بسته نمود برای این منظور قسمت گیرنده در داخل مرکز کنترل درب اتوماتیک نصب می گردد .
ریموت و رسیور جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

اهمیت بالای قفل برقی در سیستم جک درب برقی اتوماتیک پارکینگی

با توجه به اینکه درب های اتوماتیک معمولا از لحاظ حفاظتی و حراستی مهم هستند برای قفل نمودن آنها در برخی از شرایط از قفل برقی و در شرایط دیگر از قفل مکانیکی یا کلونی استفاده می شود. در صورت نیاز در کنار درب و یا زیر دستگاه مرکزی نصب می شود .
قفل مگنت جک درب اتوماتیک پارکینگی
ارسال دیدگاه