مرکز فروش و نصب باطری باتری ups اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

فروش انواع باتری - باطری - یو پی اس UPS اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای + قیمت

شرکت افرا صنعت بعنوان یکی از سابقه دارترین شرکت ها در زمینه فروش و نصب متعلقات و لوازم جانبی نصب درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. در این مرکز انواع مدل باطری و یو پی اس اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای لابل ، سسامو ، کابا ، درتکس ، بارزانته و ... موجود می باشد.

باطری و یو پی اس ups اپراتور درب برقی شیشه ای چیست ؟

متعلقات اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای شامل موارد زیادی می باشد. باطری اپراتور جز قطعاتی است که در ریل اصلی قرار می گیرد.
باطری و یا یو پی اس باعث می شود که کاربر حتی در هنگام قطع برق هم بتواند از سیستم اپراتور خود حداقل تا 50 بار باز و بسته شدن استفاده نماید. در برخی برندها باطری داخل خود اپراتور تعبیه شده است و در برخی دیگر می بایست بصورت جداگانه تهیه گردد.

طریقه اتصال باطری به سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

برای اتصال باتری دو نیاز به دو عدد باطری 12 ولت ، یک عدد شارژر و همچنین پایه باطری است. در زیر نحوه اتصال باطری بصورت دقیق بیان شده است :
طریقه اتصال باطری به سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای
باطری ها هر کدام با ولتاژ 12 کار می کند اما همانطور که می دانید سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای با ولتاژ 24 کار می کند. پس برای رسیدن به این مهم باتری ها را به شکل بالا به همدیگر متصل می کنیم. به این نوع اتصال دو باطری به همدیگر به اصطلاح بستن سری می گویند. در این حالت جریان باطری ثابت و ولتاژ ها جمع می گردد. در نتیجه ولتاژ خروجی نهایی 24 ولت می گردد. سر مثبت بالا را ابتدا به سر مثبت شارژر و خروجی شارژر را به ترمینال مثبت باطری داخل کنترل باکس که با اصطلاحاتی مانند + و +UPS و +BATTERY  یا +24 نمایش می دهند.
سر منفی بالا را ابتدا به پایه منفی شارژر و سپس سر منفی شارژر را به ترمینال منفی باطری داخل کنترل باکس که با اصطلاحاتی مانند - و -UPS و -BATTERY  یا -24 یا GND نمایش می دهند. در نهایت باطری ها روی پایه خود بسته شده و پایه را داخل کاور اصلی می بندیم.
باطری ها روی پایه خود بسته شده

طریقه اتصال یو پی اس UPS به اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

نصب یو پی اس به مراتب خیلی راحت تر از نصب باطری است. یو پی اس دستگاهی است که بصورت یک پک بسته شده برای شما ارسال می گردد. دو شاخه برق یو پی اس را به برقی اصلی متصل می کنید. پشت یو پی اس یک تا دو عدد ( بسته به سفارش ) پریز تعبیه شده است که می توانید برق اصلی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای را به این پریز متصل نمایید و در نهایت UPS را روی کاور اصلی اپراتور و یا داخل یک باکس جدا قرار می دهید.
طریقه اتصال یو پی اس UPS به اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

در چه جاهایی استفاده از سیستم برق اضطراری ( باطری و یو پی اس ) واجب است ؟

یکی از مسائل قابل توجه به سیستم کلی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای این است که در زمانیکه برق به سیستم متصل بوده و درب هم در حالت بسته قرار دارد نمی توانید درب را با دست باز نمایید. در صورت قطع برق درب براحتی با دست باز خواهد شد که این مسئله باعث می شود که کاربر درخواست قفل شدن در هنگام قطع برق را دارد. برای رسیدن به این مهم نیاز به قفل برقی می باشد.
کاربر توسط ریموت و یا کلید تعیین وضعیت می تواند درب را به حالت قفل ببرد. در این حالت قفل برقی عمل کرده و کل سیستم قفل خواهد شد. در این حالت اگر برق اصلی سیستم قطع گردد باز هم درب توسط قفل برقی بسته و قفل خواهد ماند و کسی قادر به بازکردن درب ها نمی باشد.
در زمانیکه از قفل برقی اپراتور درب شیشه ای استفاده می کنید باید از باطری یا یو پی اس UPS استفاده نمایید.
ارسال دیدگاه